Var Olmak!

Var Olmak!

Zamanın içinde kaybolmuş herkes kendini çıkmazın içinde mi bulur yoksa bizler birer araştırmacı birey miyiz? Bunu hep kendime sorarım. Sizde sordunuz mu? Cevabı evet veya hayır olarak ele alıyorum şuanlık. Farkında mısınız? bilmiyorum ama ben şu gerçeğin farkındayım; bu dünya da herkesin bir görevi var ve biz bu görevi tamamlamak için buradayız. Düşündünüz mü? ya da kendinize hiç sordunuz mu? ; ben neden var oldum? ne için varım? bu dünyadaki görevim nedir?

Devamını oku…

Aşk Mı? Arkadaş Mı?

Aşk Mı? Arkadaş Mı?

Eski Türklerde askerler savaşırken arkadan gelecek saldırıyı kontrol için sırtlarını bir ağaca, kaya veya taşa vererek ok atarlarmış. Atalarımız genelde bozkır hayatı yaşadıkları için bu sırt dayanan nesne genelde bir taş veya kaya olurmuş.
Yıllar sonra sırt dayanan taşın ismi ARKA-TAŞ’tan ARKADAŞ şeklinde dilimize yerleşmiş ve bu gün bile bel bağladığımız, bizi arkadan vurmayacak olan, samimiyetine güvendiğimiz kişilere verdiğimiz isimdir.
Aşk ve arkadaşlık bir gün yolda karşılaşırlar. Aşk kendinden emin şekilde sorar.’Ben senden daha samimi ve cana yakınım, sen varsınki bu dünyada? ‘ Arkadaşlık cevap verir ‘Sen gittikten sonyra bıraktığın gözyaşlarını silmek için …’

Devamını oku…